Zastanawialiście się kiedyś, jaką postawę chcielibyście reprezentować podczas negocjacji? Jakie cechy powinieneś posiadać jako idealny negocjator? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy projektu SUCCESSFUL DEAL MAKING!
Projekt, który realizowaliśmy w dniach 26 listopada – 3 grudnia 2019 roku w Poznaniu, miał na celu wprowadzenie młodych ludzi – pracowników młodzieżowych – do zagadnienia negocjacji. W projekcie uczestniczyło 5 krajów partnerskich: Austria, Włochy, Portugalia, Słowacja i Polska. Projekt został zrealizowany dzięki ERASMUS+.
Negocjacja to pojęcie, z którym na pewno każdy z nas zetknął się w szkole czy podczas swojej drogi na ścieżce kariery zawodowej. Nawet prosząc szefa o podwyżkę – negocjujemy. Umiejętność negocjacji pomaga nam w znalezieniu lepszej pracy, otrzymaniu wyższego wynagrodzenia, ale także w nawiązywaniu relacji z partnerami, kontrahentami. Pomaga nam również w wypracowaniu dobrego systemu relacji wewnątrz organizacji. To nic innego jak umiejętność komunikowania się.
Ale czy tak na prawdę wiemy jak je na co dzień wykorzystać? Czy na pewno wiemy co ono oznacza i jak możemy wykorzystać techniki negocjacyjne?
Podczas realizacji projektu skupiliśmy się na negocjacjach opartych na sztuce współpracy, zrozumieniu procesu negocjacji, ale również zdobywaniu umiejętności, które pozwoliłyby nam w przyszłości przeprowadzać negocjacje na neutralnym gruncie – bez konfliktów.
Głównym punktem projektu było również skupienie się na naturalnych zachowaniach każdego z nas, które uniemożliwiają, bądź znacznie utrudniają osiągnięcie sukcesu w procesie.
Wszystkie aktywności były realizowane w oparciu o narzędzia edukacji pozaformalnej.
Wśród pozyskanych umiejętności uczestnicy zyskali następujące kompetencje:
– wiedzę dotyczącą negocjacji nastawionych na współpracę;
– niezbędne umiejętności pozwalające na odnoszenie sukcesów w negocjacjach, takich jak: uwarunkowania negocjacyjne, zachowania uczestników negocjacji oraz przebieg negocjacji;
– kompetencje skutecznego negocjatora, prowadzenia negocjacji;
– prowadzenie negocjacji międzynarodowych;
– podniesienie umiejętności komunikowania się w języku angielskim;
– rozbudzenie krytycznego myślenia;
– zwiększenie pewności siebie;
– pobudzenie zmysłu inicjatywy dot. polepszenia relacji wewnątrz organizacji;
Po zakończonych aktywnościach, uczestnicy z przyjemnością odkrywali uroki Poznania.
…ale wszystko co dobre szybko się kończy.
Pełni wiedzy i umiejętności uczestnicy wrócili do swoich codziennych obowiązków.
Mamy nadzieję, że projekt zainspirował ich do zmian i wprowadzania ich w swoich organizacjach.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i zobaczyć, jak przebiegał projekt od kuchni – sprawdźcie naszego Instagrama!
LINK ZNAJDZIECIE TUTAJ:
https://www.instagram.com/youthhumanimpact/
Do usłyszenia!
Projekt został sfinansowany ze środków programu Erasmus+.