W ostatnim tygodniu przeprowadziliśmy w Łomży kolejne warsztaty w ramach projektu „#Break the Mold”, finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności. Tematem przewodnim była wizyta u doradcy zawodowego.
Celem warsztatów było uświadomienie odbiorcom, iż dla zapewnienia sobie stabilnej przyszłości, powinni oni dokonywać odpowiedzialnych wyborów edukacyjnych i zawodowych opartych na znajomości i rozumieniu siebie, systemu edukacji oraz rynku pracy. Jednym z takich wyborów jest wizyta u doradcy zawodowego, który jako osoba mająca doświadczenie, dysponująca wykwalifikowaną wiedzą w temacie rynku pracy oraz potrzebnych kompetencji doradzi nam w sprawie ścieżki naszej kariery.
Obecnie młodzi ludzie swoją wiedzę czerpią z internetu – z platform internetowych oraz mediów, z których korzystają. Często zdarza się tak, iż znajdują się tam morze nieprawidłowych informacji, które wprowadzają ich w błąd i skutkują nagromadzeniem się negatywnych emocji oraz stresem. Wizyta u doradcy wskaże im drogę oraz kierunek, w którym powinni rozwijać swoje kompetencje i doskonalić umiejętności.
Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m. in.:
- kto to jest doradca zawodowy i w czym może nam pomóc
- kiedy powinno się odbyć pierwszą wizytę u doradcy zawodowego
- dlaczego lepiej nie podejmować decyzji na podstawie rozmowy z rodziną czy znajomymi
- jak wygląda proces doradztwa zawodowego
- jakie są strony i platformy internetowe, z których można korzystać.
Projekt „#Break the Mold” finansowany jest ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.